DOBOJ OPEN 2021: Žombor pobjednik, Mađar u finalu bolji od zemljaka

Mađarski teniser Piroš Žombor pobjednik je turnira “Doboj open 2021” koji je igran za nagradni fond od 15.000 dolara. On je osvojio 10 ATP bodova dok je finalisti pripalo šest.

Žombor je u finalu pobijedio zemljaka Petera Fajtu sa 2:0 (6:3, 6:2)

– Dobar turnir za mene, odlična organizacija u teškim uslovima i zaista sam srećan što ponovo igramo. Ušao sam skoncentrisan u finale, znao sam šta želim i osvojio sam važne bodove – rekao je Piroš Žombor.

Na turniru u Doboju učestvovalo je sedam tenisera iz BiH u kvalifikacijama, dok su četvorica igrala prvo kolo. Dva igrača iz Republike Srpske, Vladan Tadić iz Banjaluke i  Dobojlija Andrej Nedić su igrali u drugom kolu.

-Ovo je zaista veliki rezultat i rezultat koji je u potpunosti opravdao održavanje ovog turnira. Vladan je igrao sjajno, ostavio odličan utisak i malo je nedostajalo da se plasira u treće kolo, Nedić je dobio pozivnicu organizatora koju je plasmanom u drugo kolo opravdao. Obojica su osvojili po jedan ATP bod što je zaista velika stvar.  Treba istaći i zapažene rezultate Dražena Petrovića, Nemanje Maleševića i Danijala Muminovića koji su poklekli tek u posljednjem kolu kvalifikacija, a vrijedan pažnje je i nastup najmlađeg učesnika turnira, petnaestogodišnjeg Marka Maksimovića koji je upisao pobjedu u prvom kolu kvalifikacija i na taj način najavio nastavak sjajnih igara koje pruža u juniorskom tenisu– rekao je direktor turnira u Doboju Dragan Dragičević.