Dobojlije uspješnije od banjalučkog Borca: Sloga u finalu Svesrpskog Kupa

Rukometaši Sloge prvi su finalisti Svesrpskog kupa koji se održava u Loznici u organizaciji rukometnih saveza Srbije i Republike Srpske.

Dobojlije su u polufinalu savladale Borac m:tel sa 32:27, najviše zahvaljujući golmanu Milutinu Bogdanoviću koji je imao 14 odbrana i Stanku Stankoviću sa osam golova.

Na drugoj strani dobru partiju je pružio Nikola Letić sa šest golova koliko je dao i Aleksandar Milićević.

Bila je ovo nevjerovatna utakmica koju su bolje otvorili izabranici trenera Mirka Mikića, poveli su sa 5:0, a potom je bilo 6:1.

Tada su se trgli igrači iz Doboja koji su u 25.minutu prvo izjednačili na 12:12, da bi dva minuta kasnije vodili sa 15:13, a na odmor se otišlo sa 15:14.

Nastavak je donio potpunu dominaciju igrača iz Doboja koji su vodili i sa osam razlike – 30:22.

U tim trenucima ništa nije polazilo za rukom Banjalučanima koji su na kraju čestitali rivalu na zasluženom trijumfu.

Sutra od 15.30 časova Borac m:tel igraće susret za treće mjesto protiv slabijeg iz drugog polufinala u kojem se sastaju Vojvodina -Metaloplastika, dok će Sloga igrati u finalu sa pobjednikom tog meča.