DOBRA IGRA, LOŠ REZULTAT Krupa poražena od Veleža u Mostaru

Fudbaleri Krupe su odigrali dobro protiv Veleža u Mostaru, ali nisu uspjeli da ostanu neporaženi u duelu 27. kola Premijer lige BiH.

Mostarcu su ostvarili pobjedu od 2:1 i bar privremeno se popeli na drugu poziciju na tabeli, a Krupljani ostaju na posljednjem mjestu.

Prvu veliku šansu na utakmici imao je napadač gostiju Staniša Mandić, išao je sam prema golmanu Slaviši Bogdanoviću koji je uspio da zaustavi njegov šut.

Zatim su počele da se ređaju šanse na drugoj strani, prvo je Vasilije Kolag bio brži od Samira Zeljkovića, a zatim je Jovan Vladimir Pavlović u posljednji trenutak izbacio loptu ispred Dejana Georgijevića koju je uputio Dario Fereira.

“Rođeni” su do prednosti došli u 23. minutu kada je korner precizno izveo Omar Pršeš i pronašao Brandaa de Souzu koji je uputio volej udarac sa ivice šesnaesterca, lopta je zakačila Sanjina Muminovića i završila u mreži.

Do kraja poluvremena dobre šanse imali su Nikola Dujaković za goste i Samir Radovac za domaće, ali se rezultat nije mijenjao.

Već poslije pet minuta igre u nastavku Radovac je na asistenciju georgijevića udvostručio prednost Veleža, da bi samo dva minuta kasnije Dujaković sa penala smanjio na 2:1, a predthodno je Samir Zeljković u šesnatestercu oborio Mandića.

Mostarci su u 60. minuti tražili penal jer su smatrali da je neko od igrača Krupe igrao rukom, ali sudija Aleksandar Njegomirović nije pokazao na bijelu tačku.

Uslijedile su tri dobre šanse za Krupu, međutim Dujaković, Mandić i Nemanja Vukmanović nisu bili precizni.

Uzvratio je Haris Ovčina koji je lob udarcem prebacio Kolaka, međutim na pravom mjestu je bio kapiten Krupljana Miloš Karišik koji je glavom izbacio loptu sa gol linije.

Velež je u 77. minutu ostao sa igračem manje pošto je rezervista Melvin Osmić uspio da za 17 minuta provedenih na terenu dobije dva žuta, odnosno crveni karton.

Sa igračem više tim Krupe je stvarao pritisak, ali nije uspio da dođe do izjednačenja i boda koji bi im mnogo značio u borbi za opstanak.

Premijer liga BiH, 27. kolo: subota: Sloboda – Mladost 1:0, Velež – Krupa 2:1, Zrinjski – Sarajevo (19 časova), nedjelja: Tuzla Siti – Radnik (15), Željezničar – Olimpik (17), Borac – Široki Brijeg (19 časova).

Plasman: Sarajevo 52, Velež 51, Borac 50, Zrinjski 48, Široki Brijeg 45, Tuzla Siti 41, željezničar 40, Sloboda 28, Mladost 27, Radnik 21, Olimpik 20, Krupa 19 bodova.