DOBRO JE POČELO Lajović u drugom kolu US Opena

Srpski teniser Dušan Lajović nastup na US Openu otvorio je pobjedom nad neugodnim Francuzem Benoom Perom sa 3:1 (6:3, 7:5, 2:6, 6:4).

Bio je ovo duel dva tenisera koje samo devet mjesta dijeli na ATP listi, a srpski igrač važio je za blagog favorita pošto je, kao 40. igrač, plasiran nešto bolje.

U prvom setu Lajović je dobio samo jedan brejk i to u šestom gemu, a to mu je bilo dovoljno da povede sa 1:0 u setovima.

Za razliku od prvog, drugi set bio je svojevrsna revija brejkova. Prvi je osvojio Lajović u prvom gemu, ali je Per odmah izjednačio, da bi nakon još jedne razmjene brejkova rezultat bio nerješen 4:4. U nastavku je Duci još jednom oduzeo svom protivniku servis, a onda na dvoj gem došao do pobjede od 7:5.

Treći set pripao je Francuzu sa 6:2.

Četvrti set ponovo je počeo sa dva brejka, a onda je u petom gemu Lajović propustio jednu brejk loptu. Uspio je Lajović doći do još jednog brejka, a onda je pri vođstvu 5:3 propustio dvije meč lopte. Ono što nije uspio u ovom uspio je u sledećem za plasman u drugo kolo US Opena.