DOMINACIJA Pobjeda Hamiltona, titula za Mercedes

Luis Hamilton, vozač Mercedesa, pobijedio je na Velikoj nagradi Emilija-Romanje vožene na stazi Imola. Mercedes je tako osvojio sedmu titulu u plasmanu konstruktora.

Britanac je ostvario 93. pobjedu u karijeri, te uvećao prednost u odnosu na pratioce Valteri Botasa i Maksa Ferstapena. Hamilton nije dobro otvorio trku, loše je startovao. Međutim, iz Mercedesa su uradili sve kako bi Luis došao do trijumfa.

Hamilton je ostao na stazi dok su Festapen i Botas morali u boks, Britanac je u tom trenutku pojačao i nakon odlaska u boks se vratio prvi. Ferstapen je nakon toga odustao u 51. krugu kada je ostao bez pneumatika.

Drugo mjesto pripalo je Botasu, treći je bio Danijel Rikardo, dok je na četvrtom završio sjajni Dani Kvjat.

Prvih deset kompletirali su još Šarl Lekler, Serhio Peres, Karlos Sainc, Lando Noris, Kimi Raikonen i Antonio Đovinaci. Sjajan je bio Finac Raikonen koji se probio sa 18 mjesta.