DRAMA U BRATUNCU Pešić promašio pobjedu, bodovi Mladosti

Drama u Bratuncu je pripala ekipi Mladosti. Ekipa iz Mrkonjić Grada je slavila 72:71, a domaćin ima za čim da žali jer je propustio posljednji napad za pobjedu a pokušaj Miloša Pešića je završio na obruču.

Mladost je većim dijelom meča bila u vođstvu protiv domaćeg tima koji je igrao nekoliko igrača (Rikalo, Ćup, Šarenac) a ekipu zbog bolesti nije vodio ni trener Ognjen Radić.

Ekipa iz Mrkonjić Grada je imala plus 7 (70:63) na nešto više od dva minuta i činilo se da će bodovi lako da idu gostima. Iako oslabljeni domaći se nisu predavali. Uspjeli su da zonom u posljednjoj četvrtini dođu do preokreta. Do finiša su imali loš šut za tri poena a zatim su vezali dva uspješna pokušaja (Danilović i Pilčević) pa su smanjili na 69:70.

Zatim je Danilović dobio prednost svom timu. Nakon toga je Jovan Đurašević pogodio slobodna bacanja ispostaviće se za pobjedu. Domaći su imali napad za trijumf ali je pokušaj Pešića ispod koša završio na obruču.

U pobjedničkom timu Jovan Đorđević Marinković i Pavel Lobarev su imali po 17 poena, dok je kod Bratunca Miloš Pešić imao 22, a Aleksandar Živojin Danilović 20 poena.