DRAMA U FINIŠU Srbija protiv Francuske za zlato (VIDEO)

Srbija je izborila plasman u finale Evropskog prvenstva, gdje će se sutra za zlato boriti protiv Francuske od 21 čas.

U polufinalu su nakon velike borbe i dramatičnog finiša savladale Belgiju 74:73 (23:17, 9:19, 22:19, 20:18).

Srbija je odlično počela meč. Ekipa Marine Maljković je povela 11:0, ali se Belgija zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena vratila i uspjela da uhvati priključak, a zatim i da pređe u vođstvo.

U ovom periodu sjajna je bila Aleksandra Crvendakić, koja je imala 13 poena, dok su Belgijanke uspjele da pogode pet od devet pokušaja za tri poena. Srbija je nakon odličnog starta u odbrani sve više griješila, pa je to rival i te kako znao da kazni. Lako su dolazili do poena, a zahvaljujući dobrom šutu za tri poena mogli su da šire odbranu.

Belgija je u trećoj četvrtini imala i plus pet, ali je do kraja ovog perioda Srbija uspjela da manji zaostatak.

Rezultatska klackalica je nastavljena u posljednjoj četvrtini, kada je ekipa Marine Maljković uspjela da pređe u vođstvo. Zatim su imale i plus 4 (67:63) ali se ušlo u neizvjesnu završnicu. Belgijanke su prišle na 67:65, ali je zatim Sonja Vasić bila sigurna za 69:65.

Srbija se tada odbranila i imala napad da riješi pitanje pobjednika, ali je odigrala loš napad, pa je Nevena Jovanović promašila šut za tri poena. Belgija je smanjila, a onda je Nevena Jovanović pogodila oba slobodna bacanja.

Slično je bilo i u naredna dva napada. Belgijanke su smanjile, a onda je Jovanović pogodila jedno od dva bacanja. Ipak, na šest sekundi prije kraja Jelena Bruks je pogodila oba za plasman u finale. Belgija je uspjela da uzme loptu i pogodi za finale, ali je vrijeme isteklo.

Sonja Vasić je imala 16 poena, dok je Aleksandra Crvendakić dodala 15 (od toga 13 u prvom poluvremenu).