DRAMA U FIRENCI Viola nakon produžetaka u polufinalu Lige Konferencija

Fudbaleri Fiorentine plasirali su se u polufinale Lige Konferencija, nakon što su polslije produžetaka bili bolji od VIktorije Plzenj sa 2:0.

Fudbaleri Fiorentine slave

Velika neizvjesnost u dvomeču Fiorentine i Viktorije iz Plzenja, poslije prvog meča je bilo 0:0, a i danas nije bilo mnogo drugačije.

Gosti su, ovoga puta, došli da odbrane svoj gol i radili su to mučenički, uspijevali su da odolijevaju, a Fiorentina je propustila dobar broj prilika u regularnom dijelu koji je završen rezultatom 0:0. Ipak, u produžecima je uspjela da stigne do pobjede i plasmana u polufinale, bilo je 2:0.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, a u drugo je obilježio crveni karton za Kadua.

U 67. minutu isključenje za Kadua koji je nagazio protivnika, dobio je direktan crveni karton, sve se vidjelo lijepo i na snimku i gosti su morali sa igračem manje do kraja utakmice.

I onda na samom startu prvog produžetka Biragi je izveo korner, lopta se nekako odbila do Gonzalesa koji uspijeva da pošalje loptu u mrežu, golman gostiju je samo uljepšao gol za 1:0!

Još jedan gol smo vidjeli do kraja utakmice. Igrao se 108. minut kada je svih devet igrača u polju Viktorije otišlo na polovinu domaćina, pa se desila kontra iz koje posle asistencije Ikonea, Biragi lagano šalje loptu u mrežu za 2:0.

Do kraja sve rutinski, Fiorentina je sasvim zasluženo u polufinalu Lige konferencije.