DRAMA U MORAČI Zvezda osigurala prvo mjesto preko desetkovane Budućnosti

Crvena zvezda je savladala desetkovanu Budućnost u Podgorici 80:76 i tako osvojila prvo mjesto pred plej –of.

Budućnost i Crvena zvezda su odigrali meč pun preokreta, dobrih serija. Domaći tim je poveo 7:4, da bi Beograđani uzvratili serijom 12:0 uz odličan šut za tri poena. Zvezda je stekla dvocifrenu prednost koju je čuvala u drugoj četvrtini.

U trećem periodu uslijedila je sjajna serija Budućnosti. Na krilima raspoloženog Di Džej Silija i njegovog šuta za tri poena Podgoričani su se vratili u meč i došli do prednosti 51:49.

Nakon toga je Zvezda bila ta koja je odigrala jaču odbranu i napravila seriju za novo vođstvo 57:51 (serija 8:0). Ipak do kraja četvrtine ponovo je Sili uspio da donese izjednačenje Podgoričanima.

Zvezda je u posljednjoj četvrtini dva puta imala plus 5 ali je svojim greškama vraćala rivala u igru. Pri rezultatu 75:76 Budućnost je imala napad za vođstvo, ali Sili nije pogodio za tri pa je Davidovac uspio da osvoji loptu i omogući lagano polaganje za Voltersa. Sili je na drugoj strani pogodio jedno od dva bacanja. Nikola Kalinić je zatim pogodio dva slobodna bacanja i prelomiomeč

Budućnost je u ovom meču igrala desetkovana. Zbog povreda u timu nije bilo Edina Atića, Vilija Rida, Vladimira Micova i Suada Šehovića, dok pravo nastupa nije imao Kendrik Peri.

U pobjedničkom timu Kalinić je imao 18 poena, dok je Nejt Volters dodao 14. U timu Budućnosti Di Džel Silije je ubacio 18 poena.