DRAMA U VISOKOM Nježić donio Banjalučanima pobjedu

Rukometaši banjalučkog Borca pobijedili su Bosnu u Visokom rezultatom 27:26 u 19. kolu Premijer lige BiH ali mnogo teže nego što se očekivalo.

Naefikasniji: Miloš Nježić

Bosna je povela 2:0, da bi potom Borac m:tel napravio seriju od četiri vezana gola i pogocima Vlade Draganića doveo Banjalučane do prve prednosti u Visokom (2:4)

Visočani su uspjeli da uzvrate i iz dva sedmerca su izjednačili, da bi Aleksandar Miličević takođe iz penala vratio prednost, a onda i sa crte Nemanja Vučićević vratio “plus dva” crveno-plavima (4:6). Uspjeli su Banjalučani ovu prednost sačuvati do odlaska na odmor i vodili su 16:14.

Imao je Borac u nastavku prednost od četiri gola 22:18, ali su domaći u završnici izjednačili na 26:26.

Morao je da reaguje i Vujović i da pokuša da zaustavi nalet Visočana u samom finišu, međutim, Savo Slavuljica je šutirao iznad prečke, pa je u posljednjem minutu Bosna propustila šansu u napadu da prvi put povede u drugom poluvremenu.

Posljednji napad imali su gosti, a pobjedu je Borcu m:tel donio s krila Miloš Nježić svojim prvim pogotkom na meču – 26:27.