Drankonska kazna za bivšeg trenera Borca: Suspendovan na duže vrijeme zbog gluposti

Nenad Lalatović kažnjen je sa čak četiri meča zabrane vođenja Radničkog iz Niša nakon isključenja na proljećnoj premijeri protiv Mladosti (2:1).

Njegov tim je dobio ovaj meč posle rezultatskog preokreta. Ipak, prije toga, sredinom drugog poluvremena, pri rezultatu 1:1, bivši trener Borca je imao buran dijalog sa sudijama Nikolom Radakovićem i Milanom Ilićem, zbog čega je zaradio isključenje. Najprije je u 63. minutu dobio prvi, a onda minut kasnije i drugi žuti karton, piše Sportal.

Temperamentni trener sada je kažnjen sa četiri meča zabrane obavljanja dužnosti od strane Disciplinske komisije FSS, a razlog za ovako veliku kaznu je to što je prekršio uslovnu jednogodišnju kaznu izrečenu 21. aprila prošle godine.

U uslovnoj kazni stoji “obnavljanje prekršaja u narednih 12 mjeseci aktiviraće sankciju od četiri utakmice zabrane vođenja tima”, pa je tako Lalatović sada, maltene zbog gluposti, žestoko kažnjen.

Radnički iz Niša je u 92. minutu došao do pobjede nad Mladošću, a sada je najavio žalbu na odluku Disciplinske komisije FSS.

Ukoliko ne dođe do promijena, Lalatović neće moći da predvodi Radnički u prvenstvenim mečevima sa Novim Pazarom, Radnikom, Napretkom i Vojvodinom. Pratkično, prema kalendaru, suspenzija će trajati do 5. marta kada će Nišlije biti gosti Mladosti GAT u Novom Sadu.