Druga vezana pobjeda: Mladost u posljednjoj četvrtini slomila otpor Prijedor-Spartaka

Košarkaši Mladosti iz Mrkonjić Grada upisali su siguran trijumf na svom terenu u 10. kolu Lige BiH.

Izabranici Gorana Sladojevića su slavili u duelu protiv Prijedor-Spartaka sa 81:71, (18:19, 17:14, 24:22 i 22:16)

Većim dijelom meča viđena je ujednačena borba, te su se ekipe smjenjivale u prednosti sve do početka posljednje dionice, kada su domaći serijom 10:2 došli do dvocifrene prednosti. Uz manje oscilacije je nisu ispuštali, te su na kraju zasluženo slavili sa plus 10.

Heroj pobjede nad gostima iz Prijedora bio je Harun Huseinspahić, koji je bio nadomak dabl-dabl učinka sa 20 poena i 9 skokova, dok je Đorđe Aleksić ubacio 16 koševa.

Sa druge strane u redovima Prijedor-Spartaka bolji od ostalih je bio Lazar Dražić sa 15 poena, a Kolja Vučinić je dodao 12.

Ovo je bio četvrti trijumf Mrkonjićana sa kojim su stigli do 9. mjesta, dok je Prijedor zabilježio sedmi poraz i nalazi se na pretposljednjem mjestu tabele.