DRUGI PORAZ SLOBODE Borac iz Čačka odnio bodove iz Tuzle

Košarkaši Slobode iz Tuzle poraženi su od Borca iz Čačka rezultatom 96:87 u utakmici drugog kola Drge ABA lige koja je odigrana u Tuzli.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i prvi period završili sa sedam koševa viška, bilo je 19:27, ali je Sloboda do poluvremena uspjela da se vrati u utakmicu i smanji na samo poen zaostatka 47:48. Ipak nastavili su gosti za boljom igrom u nastavku pa su sa osam poena viška ušli u posljednjih deset minuta što im je omogućilo relativno mirnu završnicu.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Sani Čampara sa 24 koša, a isti broj poena u gostujućem timu postigao je Uroš Čarapić.

Ovo je bio drugi poraz Slobode u Drugoj ABA ligi, pošto su na otvaranju sezone izgubili od MZT-a.