Drugi vezani neuspjeh: Arsenal porazom završio 2023. godinu i umanjio šanse za osvajanje titule

Drugi uzastopni poraz Arsenala u Premijer ligi! Poslije Vest Hema, koji je kao gost u prošlom kolu slavio sa 2:0 na ''Emirejtsu'', večeras je i Fulam bio bolji od ''tobžija'' i na svom ''Krejven Kotidžu'' slavio sa 2:1 poslije preokreta.

Ovaj poraz znači pad Arsenala na četvrto mjesto na tabeli poslije 20 odigranih kola!

Početak nije mogao bolji da bude za Arsenal, koji je poslije tačno četiri minuta igre uspio da povede. Strijelac je bio Bukajo Saka, ali najveće zasluge za ovaj pogodak idu Martineliju koji je protutnjao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor, uspio i da šutira, golman Leno je samo kratko odbio loptu do Sake koji iz neposredne blizine pogađa mrežu – 0:1.

Ta prednost ”tobdžija” nije dugo ostala na snazi, a na izjednačenje Fulama čekalo se do 29. minuta. Odlična akcija domaćina po levoj strani, na kraju Kerni idealno centrira na ivicu peterca za Himeneza koji se našaoij na pravom mestu u tu priliku nije propustio – 1:1.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a posle 13 minuta igre u nastavku meča Fulam se izborio za potpuni preokret. Sve se dogodilo poslije kornera sa desne strane, uslijedio je rikošet u kaznenom prostoru, gdje se lopta na kraju odbila do Bobija Dekordova-Rida koji sa ivice peterca neodbranjivo šutira pod prečku – 2:1.