Tenis

(FOTO) Dublovi odlučuju o pobjedniku: Olga Danilović ubjedljivo poražena od Kineskinje

Srpska teniserka Olga Danilović poražena je u dresu reprezentacije Srbije na Junajted kupu, a bolja od nje bila je kineska reprezentativka Đinven Dženg.

Kineskinja je lako došla do pobjede sa 2:0, a po setovima je bilo 6:4, 6:2 za Dženg, a Olga Danilović nije imala previše šansi.

Kina je sada izjednačila, nakon što je na startu Novak Đoković bio bolji od Džidžena Džanga sa 2:0 po setovima, pa će dublovi odlučivati o pobjedniku.

Današnji Olgin meč je potrajao tek nešto više od sat i po vremena, a u njega je naša teniserka ušla sa brejkom i nizom 2:0. Posle toga se ipak dogodio žestok pad koji je rivalka iskoristila.

Nanizala je Đinven dva brejka, povela i potom sačuvala tu prednost do kraja prvog seta. I ne samo to.

U drugi set je ušla isto tako jako, ponovo napravila dva brejka na startu i staerala srpsku teniserku u ćošak. Pokazala je Žengova da igra odlično i da je u dobroj formi, tako da će biti zanimljivo vidjeti ko će odnijeeti trijumf u miks dublu.