DUPLA KRUNA Odbojkašice Zvezde poslije kupa osvojile i titulu u Srbiji

Crvena zvezda je postala prvak Srbije i pobjednik Banka Poštanska štedionica Superlige 2021/2022, u konkurenciji odbojkašica.

Crvena zvezda je večeras, pred 2200 gladalaca u Hali sportova u Ubu, u petoj utakmici finala plej-ofa nadigrala Ub sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:17, 25:19 i 25:13, posle 66 minuta igre.

Crvena zvezda je na dominantan način savladala domaćina i osvojila je 28. naslov prvaka države, prvi nakon 2013. godine, dok je Ub bio lišen pomoći kapitena i najboljeg igrača, Ljiljane Ranković.

Ušao je Ub stegnuto u uvodni set. U prilog tome govori činjenica da je napravio tri greške u prva četiri servisa. Zvezda je to znala da iskoristi i brzo se odvojila na pet poena razlike. Nastavio je tim Milana Gršića u istom ritmu i u daljem toku ovog seta i lako je stigao do prednosti od 1:0.

Početak drugog seta bio identičan kao i kod prvog. Poslije kratkog egala, Crvena zvezda je nametnula svoj tempo i gradila je prednost. Bila je sjajna ekipa iz Beograda u odbrani, posebno kada je blok u pitanju. Pokušavao je Ub da se rezultatski vrati u ovaj set, ali bez puno uspjeha i Crvena zvezda je duplirala svoje vođstvo.

Crevna zvezda  je u trećem setu bila i više nego dominantna, u potpunosti je zaustavila rivala i zasluženo je stigla do pobjede i naslova prvaka Srbije.

Zoran Gajić, predsjednik OSS, predao je Bojani Drči, kapitenu Crvene zvezde, pehar namenjen prvaku Srbije i pobjedniku Banka Poštanska štedionica Superlige 2021/2022.

Ivan Knežević, generalni sekretar OSS, predao je Ljiljani Ranković, kapitenu Uba, trofej namenjen finalsti plej – ofa Banka Poštanska štedionica Superlige 2021/2022.