DUPLA KRUNA ZA AL HILAL Mitrović ostavio Ronalda bez još jednog trofeja, Srbin ponovo jedan od junaka

Fudbaleri Al Hilala osvojili su titulu u nacionalnom šampionatu Saudijske Arabije, a sada su prigrlili još jedan pehar pošto u finalu nacionalnog Kupa savladali Al Nasr poslije boljeg izvođenja penala. Regularni tok završen je rezultatom 1:1.

Mitrović

Prvi su u vođstvo došli fudbaleri Al Hilala. Igrao se 15. minut kada je Malkolm poslao odličan centaršut u srce kaznenog prostora, a na pravom mjestu našao se centarfor reprezentacije Srbije Aleksandar Mitrović i glavom smjestio loptu u mrežu.

Obje ekipe bile su prilično nervozne, a u prilog tome govore tri crvena kartona. Prvo je u 56. minutu isključen golman Al Nasra David Ospina zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora, da bi do kraja susreta Al Hilal ostao sa devetoricom u polju. Prvo je u 87. minutu isključen Al Bulajhi, da bi samo tri minuta kasnije Kulibali dobio drugu javnu opomenu.

Podsjećanja radi, dva minuta prije isključenja Kulibalija Jahja je donio svom timu izjednačenje.

Kako ni poslije dodatnih 30 minuta nije bilo pobjednika, pristupilo se izvođenju penala, a u penal-lutriji bolje su se snašli fudbaleri Al Hilala.

Junak penal-ruleta bio je golman Al Hilala Bono, koji je zaustavio udarce u šestoj i sedmoj seriji.