DVOSTRUKA POBJEDA PARTIZANA Crno bijeli savladali Budućnost i nadoknadili razliku iz "Morače"

Košarkaši Partizana pobijedili su Budućnost u derbi utakmici 19. kola regionalne ABA lige rezultatom 76:67. Crno bijeli su se, ne samo izjednačili sa timom iz Podgorice na tabeli, nego su došli do trijumfa koji im donosi bolji međusobni skor u slučaju istog broja pobjeda pred plej-of – (trenutno oba tima imaju po 13 trijumfa).

Bolje je Partizan otvorio utakmicu i na tri minute i šest sekundi do kraja prve četvrtine imao prednost od 15:4, ali je na kraju prve dionice crno-bijeli tim završio sa samo tri poena viška, s obzirom na to da je Budućnost napravila seriju od 8:0 u završnici prve dionice.

Iako je Partizan imao kontrolu rezultata i u drugom periodu, opet je Budućnost u završnici uspjela da dođe do samo jednog poena manjka pred odlazak na odmor (32:31)

Ključnu prednost izabranici trenera Andree Trinkijerija napravili su u trećoj dionici koju su završili sa devet poena viška.

Zahvaljujući Edvinu Džeksonu Budućnost se u poslednjoj četvtini uspjela vratiti u meč i na polovini posljednje dionice vratiti na pet poena manjka (62:57).

Imala je upravo tada Budućnost i dva napada za još manji priključak, ali je Barović napravio faul u napadu. U narednom napadu Pejdž pravi korake, a na drugoj strani Klark novi faul u napadu za Budućnost. Poslije serije loših poteza na obje strane Pejdž pogađa trojku za plus osam Partizana (65:57), tako da povrataka u meč za crnogorskog predstavnika nije bilo.

Tim Partizana predvodio je Džok Lendejl sa 23 poena dok je Edvin Džekson bio bolji od ostalih u timu Budućnosti sa 19 koševa.