DŽUMHUR ZAUSTAVLJEN U PARIZU Usponi i padovi tenisera iz BiH

Damir Džumhur, teniser iz Bosne i Hercegovine nije uspio da se plasira u drugo kolo Rolan Garosa. On je na startu turnira poražen od Francuza Antoina Hoanga sa 3:1 (6:4, 0:6, 7:6, 6:3).

FOTO EPA-YOAN VALAT

Hoang je na samom startu došao do brejka i poveo sa 1:0, međutim, BH teniser uspio je vratiti brejk i izjednačiti na 2:2. Do kraja prvog seta Francuz je došao do još jednog brejka za trijumf u prvom setu.

U drugom setu Džumhur je zaigrao jao preporođen i domaćem teniseru nije prepustio nijedan gem. Naredni set donio je veliku neizvjesnost, Damir je pao tek u Taj brejku, a Francuz je nešto lakše došao do pobjede u četvrtom setu i nakon tri sata i dvije minute iskoristio je treću meč loptu za trijumf i palsman u drugo kolo.