(VIDEO) EKSPRESAN POVRATAK U PREMIJER LIGU Sautempton slavi Arsmtronga, Sveci trijumfovali u najskupljoj utakmici svijeta

Fudbaleri Sautemptona plasirali su se danas u Premijer ligu pošto su u finalu plej ofa Čempionšipa na Vembliju savladali Lids rezultatom 1:0.

“Sveci” su se poslije samo jedne sezone u nižem rangu vratili među englesku elitu i to tako što su današnjeg rivala savladali po treći put ove sezone.

Igrao se 24. minut kada je Smolboun poslao lijepo dodavanje ka Adamu Armstrongu koji je utekao odbrani Jorškiraca i savladao nemoćnog Melijea.

Armstrong je u finišu prvog poluvremena propustio dobru priliku kada je njegov udarac glavom odbranio Melije, da bi na drugoj strani

Odmah na početku drugog dela igre, udarac Samervila završio je preko gola, da bi na drugoj strani zaprijetio Edozi.

Pokušao je Danijel Farke da izmjenama razdrma svoju ekipu, umalo je u tome i uspio pošto je Džejmsov fantastičan udarac od prečke završio ispred gol-linije, međutim Lids nije mogao da se vrati u meč.

Tako je timu koji je u većinskom vlasništvu Srbina Dragana Šolaka pripalo jedino preostalo mjesto u Premijer ligi, ali i najmanje 157 miliona evra na ime nagrade zbog plasmana u viši rang i TV prava za ovaj meč, navode Sportske.