EVROLIGA Micić odličan u pobedi Efesa, Olimpijakos deklasirao Virtus

Košarkaši Anadolu Efesa slavili su kao gosti protiv ekipe Žalgirisa rezultatom 86:60, u meču 12. kola Evrolige.

Aktuelni šampion Evrolige je utakmicu u Kaunasu prelomio u trećoj četvrtini koju je rješili u svoju korist sa 30:15, nakon izjednačenog prvog poluvremena koje je završeno egal rezultatom  (33:33).

Drugo poluvrijeme Efes je otvorio serijom 15:6 i tu je krenuo pad Litvanskog tima koji se ubrzo našao u dvocifrenom zaostatku i kako je vrijeme odmicalo on je lagano rastao do maksimalnih plus 26.

U redovima pobjednika najefikaniji je bio Rodri Buboa sa 20 poena i sedam asistencija, Vasilije Micić je postigao poen manje uz pet završnih dodavanja, a Vil Klajburn je dodao 17 poena.

Kod Žalgirisa najefikasniji je bio Tajler Kavana sa 15 poena i on je jedini bio dvocifren kod domaćina, dok su Brazdeikis i Ulanovas ubacili po devet poena.

Nakon ove pobjede Efes je na skoru od 7-5, dok je Žalgiris na polovičnom učinku, 6-6.

Još je ubjedljiviji bio Olimpijakos koji je pred svojim navijačima savladao Virtus iz Bolonje rezultatom 117:71.

Crveno-bijeli su utakmicu u Pireju riješili praktično tokom prvih 20 minuta, pošto sun a veliki odmor ponijeli ogromnih plus 26 (61:35).

Drugo poluvrijeme je praktično bilo odrađivanje posla za grčkog velikana, kojeg je do pobjede predvodio Aleksandar Vezenkov sa 19 poena, Mustafa Fal i Aleks Piters su dodali po 15 poena. Dvocifreni su bili i Šakil Mekisik sa 13, odnosno Janulir Larencakis sa 11 poena.

Kod tima iz Bolonje najviše poena sakupio je Džordan Miki sa 12 poena, dok je Ismael Beko uz 10 poena dodao i sedam skokova.

Olimpijakos nakon ove pobjede imas kor 7-4, dok je Virtus na 4-7.