Fantastični Nadal lako u finale

Rafael Nadal je odigrao fantastično polufinale na Australijan openu i savladao je ubjedljivo Stefanosa Cicipasa sa 3:0, po setovim je bilo 6:2, 6:4 i 6:0.

FOTO EPA/LUKAS COCH

Grk nijednog momenta nije uspio opasnije da zaprijeti rivalu koji je odigrao veoma raznovrsno i imao je rješenja za svaki okušaj protivnika.

Španac je u prvom setu održao“čas tenisa“ mladom Grku. Nadal je odlično igrao sa osnovne linije, napadao je Cicipasa koji nije imao rješenja za njegove forhende. Napravio je dva brejka i lagano dobio prvi set sa 6:2.

U drugom setu Grk je pružio jači otpor . U petom gemu je uspio da spasi tri brejk lopte, ali je Nadal nastavio sa pritiskom pa je do brejka došao u devetom gemu a zatim je osvajanje drugog seta potvrdio na svoj servis 6:4.

Nadal je u trećem setu bukvalno „počistio“ rivala sa terena. Pogađao je vinere, a Cicipas nije uspijevao da nađe odgovor pa je Španac dobio treći set sa maksimalnih 6:0.