FINSKA UGASILA NADU Reprezentativci BiH nakon poraza bez šansi za plasman u Katar

Fudbalska reprezentacija BiH poražena je od Finske sa 3:1 u pretposljednjoj utakmici kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvensvo u Katar.

Ovim porazom izabranici selektora BiH Ivajla Peteva izgubili su i teoretske šanse da se plasiraju na Mundijal.

Utakmica je počela inicijativom reprezentacije Bosne i Hercegovine, a domaći su već u osmom minutu tražili penal zbog igranja rukom Vaisanena u svom kaznenom prostoru, ali se sudija Oliver nije oglasio.

Tri minuta kasnije velika prilika za BiH. Ćivić je odlično prošao po strani i odigrao povratnu loptu, idealnu za Miralema Pjanića, ali je fudbaler Bešiktaša šutirao preko gola.

Domaći su zaprijetili ponovo u 19. minutu. Ponovo je viđena akcija po lijevoj strani, Prevljak je povratnu loptu iz prve poslao daleko od gola.

Polako su Finci počeli preuzimati inicijativu, a veliku priliku imali su u 22. minutu. Saničanin je poklonio loptu Pukiju koji je izašao sam pred Šehića, ali je stoper Partizana uspio stići finskog napadača i intervenisati.

Dva minuta kasnije muk na stadionu. Udarac Raitale s distance Pjanić je izblokirao rukom i engleski sudija je pokazao na bijelu tačku. Vezista BiH je dobio žuti karton, nakon što je VAR potvrdio regularnost penala, a onda je Šehić odbranio penal Pukuiju.

U 29. minutu gosti stižu do vođstva Puki je prošao po desnoj strani i proigrao Forssa, a njemu nije bilo teško da pogodi mrežu Zmajeva.

Od 36. minuta reprezentacija Bosne i Hercegovine imala je igrača više, crveni karton dobio je Raitala nakon žestokog starta nad Kolašincem. Bočni igrač Zmajeva je uz asistenciju iznesen s terena i nije mogao nastaviti meč što je dodatno uzdrmalo izabranike Ivajla Peteva iako su brojčanu nadmoć.

U 50. minutu Finci su postigli i gol s igračem manje. Nakon greške Ćivića, lopta dolazi do Robina Loda koji je zakucava iza leđa Šehića.

Tračak nade Zmajevima donosi Luka Menalo koji je pogodio u 70. minutu, u svom prvom kontaktu s loptom, samo minut nakon što je ušao u igru.

Tri minuta kasnije stavljena je tačka na ovu utakmicu nakon što je O'Šaugensi postigao i treći gol za svoju reprezentaciju i ugasio nade BiH da bi se mogla naći na Svjetskom prvenstvu u Kataru.