(FOTO) 1. KORAK KA FINALU Partizan u Areni bolji od Mege

Košarkaši Partizana savladali su Megu u prvom meču polufinalne serije prvenstva Srbije.

Uroš Trifunović

Partizan je nakon velike borbe slavio s 82:72.

Prvo poluvrijeme je pokazalo da Mega nije nimalo naivan protivnik. Gosti su u Areni nakon 20 minuta vodili s 42:40.

Zeljko Obradović
Kevin Panter

U nastavku je Partizan zaigra mnogo bolje i već nakon treće četvrtine su imali plus 8. Posljednji period je donio dobru igru gostiju, ali nisu mogli ozbiljnije da ugroze crno-bijele.

Uroš Trifunović se istakao u svim segmentima kada je u pitanju Partizan, a posebno u košgeterskom. Bio je najefikasniji sa 23 poena. Pratio ga je Kevin Panter koji je u većem dijelu meča bio nervozan, ali je ubacio 15 poena, dok je Aleksa Avramović imao 16.

Kod Mege, Filip Jović je dao 15 poena, Nikola Đurišić 14.

Podsjećamo, plasman u finale Superlige osiguraće tim koji prvi dođe do dvije pobjede.