(FOTO) AUTOGOL PRESUDIO CRVENIM ĐAVOLIMA Francuska u tužnom derbiju srušila Belgiju i otišla u četvrtfinale Evropskog prvenstva

Fudbaleri Francuske plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

U derbiju koji nije opravdao taj epitet, Francuska je autogolom Jana Vertongena sa 1:0 savladala Belgiju.

Nakon prvih 45 minuta nismo vidjeli golove na stadionu u Frankfurtu. Gledali smo izuzetno tvrdu utakmicu, gdje su i jedna i druga ekipa ušle sa namjerom da ne prime pogodak u prvom poluvremenu.

Francuska je pokazala više želje u prvom dijelu prvog poluvremena, dok je u nastavku živnula i ekipa Domenika Tedeska. Igra se uglavnom odvijala na sredini terena, a ono što je sigurno jeste da ova utakmica nije opravdala epitet derbija.

Najbolju priliku imao je Čuameni u 45. minutu kada se lopta odbila na nekih 15 metara od gola, na nju je naletio vezista Real Madrida, ali je šutirao visoko preko gola.

Ni drugo poluvrijeme nije nam donijelo ništa zanimljiviji fudbal. I jedna i druga ekipa kao da su samo čekale kraj, tužno je bilo gledati ova dva velikana sa pregršt zvijezda bez bilo kakve želje da se ugrozi protivnički gol.

Ipak kada se činilo da će ova fudbalska predstava otići u produžetke, rezervista Kolo Munani primio je loptu u kaznenom prostoru, okrenuo se i uputio udarac, a lopta je zakačila Jana Vertongena i odbila se u mrežu Crvenih Đavola u 85. minutu.

Krenuli su Belgijanci nakon toga na sve ili ništa, ali nisu uspjeli da dođu do izjednačenja.

Francsuka će se u četvrtfinalu sastati sa pobjednikom susreta Portugal – Slovenija, koji je na programu večeras od 21 čas.