(FOTO) BANJALUKA MOŽE DA SLAVI Borac napravio veliki korak ka tituli prvaka BiH, Zrinjski pao prvi put u istoriji na stadionu pod Bijelim Brijegom

Fudbaleri Borca slavili su protiv Zrinjskog u okviru 22. kola Premijer lige BiH rezultatom 1:0.

Jedini strijelac za Banjalučane bio je David Vuković u 22. minutu.

Borac se ovim trijumfom dodatno približio tituli prvaka BiH jer sada bježi drugoplasiranom Zrinjskom velikih 12 bodova.

Mostarci su bili konkretniji na početku meča, imali terensku inicijativu i bili opasniji tim, međutim banjalučki biser David Vuković je šokirao domaćina jednim šutem sa distance i lopta je završila iza leđa Marića.

Sa tim rezulatom su fudbaleri otišli na pauzu.

Drugo poluvrijeme je očekivano počelo sa pritiskom Zrinjskog i Banjalučani su se uglavnom branili i tražili svoju šansu iz kontra napada.

Zrinjski je u jednom momentu imao preko 80% posjeda lopte što govori kakvu smo utakmicu gledali u drugom poluvremenu.

Međutim Borac je izdržao sve nalete Mostaraca i odnio bodove u Banjaluku, i već može ozbiljno da razmišlja o tituli.

Borac - Zrinjski

Borac sljedeću utakmicu igra sa Sarajevom u kupu BiH, dok Zrinjski dočekuje Jedinstvo iz Bihaća.