(FOTO) BEZ PROBLEMA U PODGORICI Crvena zvezda savladala Studentski centar i zakazala polufinalni okršaj sa Megom

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u polufinale ABA lige nakon što su i u drugoj utakmici četvrtfinala bili bolji od Studentskog centra.

Nakon što su se izabranici Janisa Sferopulosa namučili u prvom meču u Beogradu gdje su jedva slavili 83:81, ni trunke neizvjesnosti nije bilo u revanš meču u Podgorici, a crveno-bijeli su slavili konačnim rezultatom 92:77.

Crvena zvezda je tako zakazala polufinalni duel sa Megom koja je u 2 meča bila bolja od Cedevita Olimpije.

Krenuli bez greške izabranici Janisa Sferopulosa u prvoj četvrtini. Na krilima Rokasa Gedrairtisa prvu četvrtinu riješila rezultatom 29:12.

I u drugom periodu crveno-bijeli su odigrali u istom ritmu. Gedraitisu su se priključili Teodosić i Nedović, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 57:34 što je i maksimalna prednost Crvene zvezde na ovom meču u prvom poluvremeu..

Nešto neizvjesnija bila je 3. četvrtina, gdje je Studentski centar pokazao otpor. Ipak dodali su gas crveno-bijeli u posljednjem minutu 3. perioda i sa +24 otišli u posljednju dionicu, gdje se samo čekao konačan rezultat.

U posljednjoj četvrtini došlo je do malog opuštanja crveno-bijelih, ali su nakon tajm-auta Sferopulosa ponovo dodali gas igrači Zvezde i došli do ubjedljive pobjede na kraju.

Najefikasniji igrač na meču bio je Jago dos Santos sa 17 poena, a pratio ga je Nemanja Nedović sa 13. Na drugoj strani Mario Drežnjak dao je 19.

Ono što je bitno za Crvenu zvezdu jeste povratak na parket Nikole Topića koji je ubavio 8 poena.