(FOTO) Borac za 6 minuta do četvrtfinala Kupa BiH: Uspješna proljećna premijera, velikan iz Platonove bez puno muke do naredne runde najmasovnijeg takmičenja

Fudbaleri banjalučkog Borca ostvarili su trijumf na proljećnoj premijeri, pošto su u okviru osmine finala Kupa BiH savladali Zvijezdu 09 sa 2:0.

Od samog početka meča izabranici Vinka Marinovića nametnuli su svoj tempo igre, a do prve ozbiljnije prilike čekalo se tek 8 minuta. Večeras odlični Jakov Blagaić zatresao je okvir gola, pošto je njegov udarac zaustavila prečka.

Od tog trenutka nastala je uspavanka na Gradskom stadionu. Igralo se na polovini gostiju iz Stanišića, a nagrada za inicijativu crveno-plavih stigla je u 30. minutu. Nakon centaršuta Blagaića najviši u skoku bio je Jovo Lukić koji šalje loptu iza leđa Damjanovića.

Do novog slavlja domaćih navijača nije mnogo prošlo…Tekao je 36. minut kada se u ulozi asistenta ponovo ostvario Blagaić. Centrirao je nakon prekida, odbrana Zvijezde reagovala tek na trenutak i izbacila loptu samo do Alena Jurilja koji pogađa za 2:0, a sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme ponovo je otvoreno prilikama Lukića, a u međuvremenu su priprijetili i gosti, ali bez konrektnog učinka.

Svoj debi na golu Borca u zvaničnim mečevima zabilježio je i Marko Milošević, koji se istakao odbranom u 63. minutu.

Ozbiljnijih dešavanja na Gradskom stadionu nije bilo u finišu susreta, pa se Borac našao zasluženo među osam najboljih BiH.

Banjalučani su posljednji putnik u četvrtfinale Kupa BiH, a svoje mjesto su prethodno izborili Sloga, Sarajevo, Široki Brijeg, Posušje, Zrinjski, Jedinstvo i Velež.