(FOTO) Crvena zvezda se "utopila" u Morači: Budućnost na krilima sjajne energije i niza grešaka crveno-bijelih srušila lidera ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u derbiju ABA lige na gostovanju u Podgorici od ekipe Budućnosti sa 84:62

Sjajna energija sa tribina nosila je izabranike Andreja Žakelja do pobjede, a po četvrtinama je bilo 22:18, 24:18, 13:15 i 25:11

Od samog početka domaćini su nametnuli svoj tempo brze igre, a nakon početnog smjenjivanja u vođstvu i egala, Podgoričani do osjetnije prednosti stižu sredinom druge dionice. Odvojili su se na dvocifrenu razliku koju su uz manje oscilacije držali do kraja poluvremena i nakon 20 minuta košarke u Morači imali plus 10.

Početak drugog poluvremena donio je i reakciju lidera ABA lige. Dobra odbrana vratila je u život crveno-bijele, ali šut sa distance Budućnosti ponovo je donio dvocifrenu razliku. Zvezda se mučila sa šutom spolja, što govori i podatak da je ovo bio najlošiji meč u tom parametru za izabranike Janisa Sferopulosa (3/24 za tri).

Sa druge strane u redovima Zvezde jedini raspoložen je bio Luka Mitrović sa 16, dok je jedini dvocifren još bio Nemanja Nedović sa 10 koševa.

U nardnom kolu ABA lige Crvena zvezda će dočekati ekipu Zadra, a prije toga će imati obaveze u Evroligi pošto dočekuje Žalgiris. Sa druge strane Budućnost će gostovati Splitu.