(FOTO) DEBAKL NOLETA Novak Đoković ostao bez finala u Ženevi

U meču punom preokreta srpski teniser Novak Đoković nije izborio plasman u finale turnira u Ženevi.

Novak Đoković

Nole je u polufinalu izgubio od Čeha Tomasa Mahača s 1:2, po setovima 4:6, 6:0, 1:6.

Svašta smo vidjeli od Noleta u ovom meču. Počeo je sigurno, zatim je poklekao i onda je poput tajfuna oduvao protivnika u drugom setu da bio opet stao i ostao bez finala. Nole ove sezone nije odigrao niti jedno finale i samim tim nema još niti jedan trofej.

Prosto je nevjerovatno kako je Nole izgubio prvi set. Sve je išlo kako treba. Vrlo rano je Đoković napravio brejk na kraju čak i poveo sa 4:1, ali je ona jednostavno stao. Pet gemova u nizu uzeo je Čeh koji je tako prvi set riješio u svoju korist s 6:4.

Sve što se desilo u prvom setu naljutilo je srpskog tenisera koji je sav bijes iskalio na protivniku u nastavku. Drugi set je odigrao bez greške. Napravio je čak tri brejka u tom setu, a protivniku je dao vrlo malo prostora da pokaže bilo šta. Nole je drugi set dobio s ubjedljivih 6:0.

Odlučujući set Nole nije počeo kako treba jer je Čeh u uvodnim gemovima napravio brejk koji je sačuvao do kraja iako je Đoković prijetio. Čeh je na kraju uzeo još dva puta servis Noletu i slavio ubjeljivu pobjedu.

Prosto je nevjerovatno kako je Nole ostao bez plasmana u finale i prilike da se bori za trofej.

TOK MEČA: NOVAK ĐOKOVIĆ – TOMAS MAHAČ 1:2 (4:6, 6:0, 1:6)

1:6 Debakl Noleta u trećem setu. Novak još nema niti jedno finale ove sezone

1:5 Čeh je osvojio pet gemova u nizu i sada je na korak do plasmana u finale.

1:4 Čini se da se bliži kraj. Čeh pravi novi brejk i na dva je koraka do plasmana u finale.

1:3 Čeh je potvrdio brejk.

1:2 Ovo nije dobro. Čeh pravi brejk i ima prednost u odlučujućem setu.

1:1 Prekinuo je Čeh seriju Noleta, ostaje nam da vidimo rekaciju srpskog tenisera koji je bio u naletu.

1:0 Ovo je sedmi gem u nizu koji osvaja srpski teniser, da li Mahač ima šanse u ovom meču.

Treći set

6:0 Novi brejk Đokovića! Kakav set je odigrao srpski teniser koji protivniku nije dozvolio osvajanje niti jednog gema.

5:0 Imao je Nole malo problema na svoj servis, ali se na kraju izvukao.

4:0 Kakva igra Noleta u drugom setu. Srpski teniser pravi još jedan brejk i sada ima ubjedljivu prednost.

3:0 Najbolji teniser svijeta je na svoj servis potvrdio brejk i ponovo ima sigurnu prednost

2:0 Nole se oporavio od šoka u prvom setu i ponovo na vrijeme pravi brejk.

1:0 Drugi set je Nole počeo osvajanjem gema na svoj servis.

Drugi set

4:6 Novak je izgubio prvi set! Nestvaran preokret napravio je Mahač. Imao je Novak 4:2 i servis, a onda se desio strmoglav pad. Mahač je vezao 4 osvojena gema i došao do prvog seta.

4:5 KAKAV ŠOK ZA NOVAKA! Mahač je napravio dupli brejk i sada će servirati za osvanjanje prvog seta. Kakav pad u igri Srbina.

4:4 Imao je Đoković priliku da da odmah uzvrati, ali Tomaš se izvukao iz neprijatne situacije i izjednačio.

4:3 – Taman kad je izgledalo da će Novak nastaviti sa dobrom igrom, uslijedio je pad. Mahač je to iskoristio, krunisao prvu brejk loptu u ovom gemu i vratio brejk.

4:2 – Bio je Mahač siguran na svoj servis i smanjio je rezultat.

4:1 – Ovjerio je Đoković brejk i na veoma blizu je osvajanja prvog seta!

3:1 Brejk Novaka! Srbin blizu osvajanja prvog seta. Uspio je Novak strpljivom igrom u odbrani da oduzme servis protivniku i povede sa dva gema razlike

2:1 – Nakon dva maratonska gema, ovaj je Novak preciznim servisima riješio relativno brzo.

1:1 – I ovaj gem igrao se na razliku. imao je Novak brejk šansu, ali je Mahač dobro odservirao i spasio istu.

1:0 – Gem koji je djelovao da je trajao čitavu vječnost, završen je za 11 minuta. Imao je Mahač dvije brejk lopte, ali Novak je uspio da osvoji uvodni gem na svoj servis.

Prvi set

UOČI MEČA:

Kada je riječ o njihovim međusobnim duelima, Đoković i Mahač su igrali jednom, i to, u Dubaiju 2023. godine, kada je Novak slavio sa 2:1.

Novak Đoković i Tomas Mahač neće izaći na teren prije 14.30, što znači da će biti prvi polufinalni par u Švajcarskoj, dok će u drugom igrati Fabijan Koboli i Karlos Rud.