(FOTO) DEBAKL PARTIZANA U DALMACIJI Zadar na krilima Luke Božića nanio 4. poraz crno-bijelima, povrede još veći problem za navijače

Košarkaši Partizana doživjeli su ubjedljiv poraz na gostovanju u Zadru u 13. kolu regionalne ABA lige sa 84:68 (20:13, 27:21, 16:16 i 21:18).

Sjajan meč odigrali su izabranici Danijela Jusupa, vodili tokom čitavog meča i na kraju zasluženo slavili sa razlike.

Od prvog minuta meča nošeni publikom u prepunoj dvorani “Krešimir Ćosić” Zadrani su nametnuli svoj tempo i brzu igru, na šta izabranici Željka Obradovića nisu najbolje odgovorili, pa su nakon 10 minuta igre bili u zaostatku od 7 poena.

Vidno je bilo da je umor sustigao crno-bijele, što su domaćini odlično iskoristili i na krilima fenomenalnog Luke Božića uvećavali prednost do 13 razlike na poluvremenu.

Odmor je dobro došao Partizanu, koji je smanjio zaostatak na šest razlike sredinom treće dionice, ali dva promašena bacanja Pi Džej Doužera opet su dala krila Zadranima na osnovu kojih su došli do dvocifrene razlike.

Ono što još više brine navijače crno-bijelih jeste povrede Pi Džej Doužera i Alena Smailagića. Doužer se uhvatio za koljeno nakon proklizavanja, dok je Smailagić nezgodno stao na nogu protivniku i tom prilikom izvrnuo zglob.

Posljednja četvrtina donijela je i potpuni “raspad” crno-bijelih. Partizan nije ličio na ekipu koja skida skalp najvećim evropskim imenima, a prednost Zadra rasla je i na preko 20 poena, dok su crno-bijeli mogli samo da je ublaže u posljednjim momentima za konačnih 84:68 .

Najjefikasniji u redovima Zadra bio je Drežnjak sa 25 koševa, ali najzaslužniji za povjedu sigurno je Luka Božić sa 24 poena 9 skokova i isto toliko asistencija, dok je Ramljak dodao 15.

Kod Partizana raspoloženiji od drugih bio je Tristan Vukčević sa 13 poena, Ledej je dodao 11 i Doužer 10.