(FOTO) Delalić promašio pobjedu: Borac ispustio +12 i pao u neizvjesnoj završnici protiv Pelistera

Košarkaši Borca poraženi su od ekipe Pelistera rezultatom 72:73 u okviru 11. kola ABA 2 lige.

Džerojd Vest i Najt

Bila je to fenomenlana utakmica u dvorani Pecara u posljednjem ovosezonskom ABA 2 balonu.

Makedonski predstavnik bolje je krenuo u ovaj meč. Pelister je stekao početnu prednost, a prvu dionicu riješio je u svoju korist rezultatom 23:18.

I nastavili su izabranici Darka Radulovića da igraju izuzetno dobro u nastavku, kada su stigli i do maksimalne prednosti od 9 poena razlike. Ipak, Borac je uspio da se vrati u meč. Banjalučani su smanjaili razliku, a na poluvrijeme se otišlo sa prednošću Pelistera od četiri poena razlike.

Vuk Bošković u odbrani

Fenomenalnu 3. četvrtinu odigrao je Vuk Bošković. Bilećanin je svojim vezanim poenima donio preokret Borcu, koji je stigao i do dvocifrene prednosti kada je na semaforu pisalo 69:57. Ipak, ekipa iz Bitolja uspjela je da se vrati u meč.

Smanjio je Pelister razliku, a nakon toga ušlo se u neizvjesnu završnicu. Dugo je na semaforu pisalo 72:70 za ekipu iz Banjaluke, a onda je Aleksandar Kostoski na 40 sekundi do kraja postigao trojku za prednost Pelistera.

Imali su i jedni i drugi napad nakon toga, a posljednji je imao Borac. Iznudio je Amsal Delalić preuzimanje, podigao se na šut za 3 poena, ali nije bio precizan, pa je Pelister odnio bitnu pobjedu.

Radoš Šešlija zakucava

Jure Planinić bio je najefikasniji igrač na meču sa 21 poenom uz 15 skokova. U ekipi Borca Džejrod Vest postigao je 17, a poen manje Amsal Delalić.

Banjalučani će za dva dana igrati meč proti Heliosa, dok će Pelister odmjeriti snage sa Podgoricom.

Nakon 11 odgiranih kola i jedna i druga ekipa sada su na skoru od 5 pobjeda i 6 poraza.