(FOTO) DERBI PONUDIO SVE, OSIM GOLOVA "Prazne puške" Borca i Zrinjskog u velikom derbiju Premijer lige

Fudbaleri Borca i Zrinjskog priredili su sjajnu fudbalsku predstavu na Gradskom stadionu u Banjaluci u okviru 11. kola Premijer lige BiH.

Derbije je ponudio sve…Od velikog broja prilika, pogođenih okvira gola, varnica, sjajnog navijanja, sve sem golova. Duel Borca i Zrinjskog završen je 0:0, a prema ponuđenom djeluje da je podjela plijena i najpravednija.

Prva prilika na meču viđena je u 14. minutu. Zalomio je Mario Ćuže po desnoj strani, ali njegov udarac uspio je ukrotiti Mijatović uz pomoć stative. Nije se dugo čekalo na odgovor domaćina. Šutirao je Erera iz daljine, ali je sreća bila na strani Plemića, pa je bomba iz noge Kolumbijca završila samo na stativi.

Nastavio je Borac u odličnom ritmu, odmah u narednom napadu nova velika prilika za domaće. Šutirao je Jurilj glavom, ali je Marić odlično reagovao i izvadio loptu praktično iz rašlji svog gola.

Nakon pola sata igre uslijedili su i prvi problemi za Borac. Povrijedio se kapiten Srđan Grahovac, te nije mogao nastaviti meč, pa je Vinko Marinović bio primoran na teren poslati Stefana Fićovića.

Sijevale su stative u prvom poluvremenu, a falilo je samo golova.

U istom ritmu je nastavljen i drugi dio meča. Kao preslikano iz prvog poluvremena, ponovo je zaprijetio Zrinjski. Ostao je sam u šesnaestercu Ćuže nakon kornera, ali je loše zahvatio loptu i propala je odlična prilika.

Prve varnice na meču viđene su u 55. minutu. Pogurali su se Jakovljević i Blagaić, u sve se uključio Jurilj, te je nastao klinč s glavama, ali je sve prošlo bez javnih opomena.

Nastavili su gosti s napadima, a sa tim i odlične reakcije Mijatovića, kojemu je ovo bio treći meč u samo pet dana. Opet je probao, večeras veoma dobri, Ćuže, ali je Crnogorac izašao kao pobjednik.

Uslijedio je dio nešto sporijeg tempa i igre u kojem se izdvaja potez Erere i udarac iz slobodnog udarca sa 30 metara, ali ponovo je golman Zrinjskog bio na visini zadatka.

Imao je Borac šansu u finišu meča da riješi ovaj duel. Ponovo je u prilici bio Kortes, šutirao glavom, ali je Marić ponovo bio siguran.

Ovim remijem Borac je na svoj konto upisao 26. bod, tri više imaju Banjalučani koji su lideri na tabeli od prvog pratioca Sarajeva i 4 od večerašnjeg protivnika.

Borac u narednom kolu na Gradskom stadionu dočekuje Široki Brijeg, dok će aktuelni šampion prvo na novi evropski ispit, pošto u četvrtak dočekuju Legiju u okviru Lige konferencija, da bi potom za vikend gostovali Posušju.