(FOTO) EPSKI PREOKRET Rus se digao iz ponora, melburnski maraton pripao Medvedevu

Danil Medvedev je nakon velikog preokreta protiv Nijemca, Aleksandra Zvereva stigao do finala grend slema u Australiji.

Medvedev je bio bolji rezultatom 3:2, po setovima (5:7, 3:6, 7:6, 7:6,6:3).

Rus je odigrao spektakularan meč i nakon što je gubio 0:2 u setovima nije se predavao i ostvario ogromnu pobjedu.

Prvi set jeo bilovao brejkovima i u njemu se bolje snašao Nijemac koji je nakon manje drame stigao do prvog seta. Drugi set je krenuo uzbudljiov i jedan i drugi su ljubomorno čuvali svoj servis do sredine drugog seta kada je Zverev ponovo uzeo brejk i  preuzeo primat.  Do drugog seta je Nijemac stigao osvajanjem još jednog brejka.

Treći set je prošao bez ijednog brejka, te je kao pobjednik sa većim živcima izašao Danil Medvedev koji je nakon taj-brejka stigao do osvajanja za njega prvog seta u ovom meču.

Četvrti set je kao i prethodni protekao bez brejka i ponovo su dvojica tenisera otišli u taj-brejk u kojem se ponovo bolje snašao i meč odveo u peti set nekim vrhunskim potezima.

Peti set je Medvedev riješio u svoju korist kada je uzeo brejk sredinom posljednjeg seta i brejkom potvrdio pobjedu brejkom na kraju meča.

U finalu će se Danil Medvedev sastati sa Janikom Sinerom koji je savladao Novaka Đokovića nešto ranije. Odlučujući meč za titulu je u nedjelju, a termin će se odrediti naknadno.

TOK MEČA

Medvedev-Zverev 2:2 (5:7, 3:6, 7:6, 7:6, 5:3)

5:3 Nijemac će servirati za ostanak u meču.

4:3 Zverev je uzeo gem na svoj servis i nastavio ovaj maratonski meč.

4:2 Medvedev brani svoj serviş i hita ka finalu.

3:2 Napokon brejk, Medvedev okreće sve u svoju korist.

2:2 Medvedev bez iznenađenja nastavlja sa odličnim servisima.

1:2 Nastavlja se u istom ritmu, Zverev i dalje brani svoj servis.

1:1 Medvedev razigran lagano uzvraća istom mjerom.

0:1 Zverev odlučujući set kreće sigurnim servis gemom.

Peti set

7:6 Odličan tenis Medvedeva, gledaćemo peti set ovog maratonskog duela.

6:6 Zverev se ponovo sigurno odbranio i gledaćemo novi tajbrejk.

6:5 Medvedev je obezbijedio taj-brejk i ponovo pritisak prebacio na reket Aleksandra Zvereva.

5:5 Zverev nije podlegao pritisku i odbranio je svoj servis.

5:4 Medvedev ponovo brani svoj seris, sada će Zverev servirati za ostanak u 4. setu.

4:4 Bio je blizu Medvedev prvog brejka u ovome setu, ali se Zverev spasao i sačuvao svoj servis.

4:3 Ruski teniser ponovo sa nulom nastavlja da servira, brejk je baš daleko.

3:3 Serija odbranjenih servisa se nastavlja, Zverev siguran.

3:2 Zverev je odlično otvorio gem, ali je Medvedev ipak ponovo uzeo svoj servis.

2:2 Zverev na isti način odbranio svoj servis.

2:1 Ponovo je sa nulom uzeo Medvedev svoj servis gem.

1:1 Zverev odmah uzvraća istom mjerom.

1:0 Krenuo je furiozno Medvedev u 4. set i lagano osvojio prvi gem u nastavku.

Četvrti set

7:6 Bio je strpljiviji Danil Medvedev i stigao do trećeg seta.

6:6 Medvedev je obezbijedio taj-brejk.

5:6 Osigurao je taj-brejk Nijemac i prebacio ponovo pritisak na Medvedeva koji opet servira za ostanak u meču.

5:5 Medvedev nije ostavio ni promil šanse Zverevu u ovom gemu.

4:5 Bio je Zverev na ivici da poklekne i izgubi brejk, ali se vratio i prebacio pritisak na Rusa koji će sada servirati za ostanak u meču.

4:4 Probao je Zverev da dođe do brejka, ali sve prijetnje je otklonio odlični Medvedev u ovom trećem setu.

3:4 Zverev bez izgubljenog poena stiže do novog gema.

3:3 Medvedev ponovo čuva svoj servis.

2:3 Zverev na isti način kao Rus dolazi do sigurnog servis gema.

2:2 Medvedev osvaja gem i djeluje sigurnije u ovim trenucima.

1:2 Nakon zavrzlame u ovom gemu, stigao je Zverev do gema.

1:1 Medvedev uzvraća odličnim udarcem.

0:1 Zverev otvara sigurnim gemom.

Treći set

3:6 Zverev uzima brejk i osvaja drugi set

3:5 Uzima gem Zverev i sada će Medvedev servirati za ostanak u meču.

3:4 Medvedev bez izgubljenog poena stiže do gema.

2:4 Čuva Zverev svoj servis i hita ka drugom setu.

2:3 Evo brejka u drugom setu, Zverev je ponovo nadmudrio Medvedeva.

2:2 Zverev bez velikih problema stiže do drugog gema u ovom setu.

2:1 Ispromašivao se Zverev sada u ovome gemu, nudio se Medvedev ali na kraju ipak sačuvao svoj servis.

1:1 Zverev dolazi do gema nakon svog servisa.

1:0 Spasio se Medvedev, imao je Zverev ponovo brejk šanse.

Drugi set

5:7 Nakon manje drame, Zverev se konsolidovao i uzeo prvi set.

5:6 Zverev ponovo uzima brejk i opet će servirati za osvajanje prvpg seta.

5:5 Medvedev se vratio potpuno u meč.

4:5 Siguran Medvedev i sada će Zverev servirati za set.

3:5 Malo zavrzlama u ovome servis gemu Zvereva, ali je Nijemac odbranio svoj sevis i sada Medvedev servira za ostanak u setu.

3:4 Medvedev je lagano došao do gema na svoj servis.

2:4 Sada i Rus dolazi do brejka.

1:4 Dvije duple greške Medvedeva i novi brejk Zvereva.

1:3 Odbranio je Zverev svoj servis bez velikih problema!

1:2 Evo brejka, Zverev uzima servis Medveevu.

1:1 Zverev uzima svoj servis gem.

1:0 Medvedev bez velikih problema stiže do prvog gema.