(FOTO) FEŠTA U PLATONOVOJ Borac je šampion Premijer lige BiH, crveno-plavi u spektakularnom meču srušili Igman i okitili se 3. titulom u istoriji

Fudbaleri Borca po treći put u klupskoj istoriji osvojili su titulu Premijer lige BiH, nakon što su u 32. kolu savladali ekipu Igmana.

U spektakularnoj utakmici na Gradskom stadionu u Banjaluci Borac je sa 4:3 pobijedio Igman i tako matematički obezbijedio titulu kolo prije kraja šampionata.

Slaviće se u Platonovoj dugo, to je sigurno, Borac je na kraju zasluženo došao do titule, nakon što su gotovo tokom cijele sezone držali lidersku poziciju. Crveno-plavi su sačuvali pet bodova prednosti u odnosu na Zrinjski i tako ugasili sve nade Plemićima da mogu da odbrane titulu.

Nakon što je sa Zrinjskim i Sarajevom osvajao titulu u Premijer ligi, Vinko Marinović je sada postao prvi trener u istoriji koji je to uradio sa tri različita kluba.

Bilo je jasno da crveno-plavima trijumf donosi titulu, a izabranici Vinka Marinovića od starta su nametnuli svoj ritam i kontrolisali dešavanja na terenu, a vođstvo Borcu donio je talentovani David Vuković golom u 32. minutu. Ništa nije ukazivalo na to da Igman može do poravnanja, a onda je uslijedio šok na Gradskom stadionu.

U smiraj prvog poluvremena, prvo u 42. minutu Belmin Mešinović donosi izjednačenje Igmanu, da bi Mirsad Ramić samo minut kasnije pogađa za preokret Igmana i muk na Gradskom, a sa tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Borac je od starta drugog perioda krenuo ofanzivno, a već u 48. minutu na semaforu je pisalo 2:2, kada je Jovan Nišić pogodio mrežu Igmana. Goleada je nastavljena samo pet minuta kasnije, a Igman ponovo dolazi u prednost. Velizar Janketić pogađa za 2:3.

Samo minut kasnije Damir Hrelja donosi izjednačenje Borcu. Mogao je Igman do nove prednosti, pošto je Mirsad Ramić ponovo zatresao mrežu Marka Miloševića, ali je signaliziran ofsajd, pa je gol poništen.

Uslijedio je preokret crveno-plavih. Ušao je u igru Zoran Kvržić u 63. minutu, a samo minut nakon toga donio je pobjedonosni gol Borcu. Sjajno se ubacio po desnoj strani, ostao sam protiv golmana Ćemana i pogodio za 4:3, a crveno-plavi su do kraja utakmice kontrolisali tok utakmice, a nakon posljednjeg zvižduka sudije Njegomirovića uslijedilo je veliko slavlje fudbalera.

Borac se tako 3. put u istoriji okitio titulom šampiona BiH. Velikan iz Platonove prvu titulu je osvojio u sezoni 2010/2011, a drugu u sezoni 2020/2021.