(FOTO) FEŠTA U ZAGREBU Dinamo iskoristio kiks Rijeke i po 25. put u istoriji postao šampion Hrvatske

Dinamo Zagreb je stigao do novog naslova prvaka Hrvatske, a sve je ovjereno večerašnjom pobjedom protiv Osijeka.

Dinamo je slavio rezultatom 1:0 i tako dva kola prije pobjegao Rijeci na nedostižnih sedam bodova razlike.

Prvo poluvrijeme je ponudilo zanimljiv fudbal, dosta borbe, bilo je prilika pred oba gola, ali na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

U nastavku agresivnija igra Dinama krenuli su ofanzivnije prema golu Osijeka, imali su izglednih prilika.

Trenutak koji je možda i prelomio utakmicu dogodio se u 64. minuti kada je Duarte dobio direktan crveni karton i gosti su ostali s igračem manje, navodi SportSport.

Nije puno vremena trebalo Dinamu da iskoristi igrača više na terenu.

U 73. minuti slavlje na Maksimiru. Mišić je uposlio Ademija koji pogađa za 1:0 i erupciju oduševljenja na Maksimiru.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata i Dinamo je ostvario minimalnu, ali pobjedu vrijednu sedme uzastopne titule prvaka Hrvatske.

Dinamo je tako stigao do 78 bodova, drugoplasirana Rijeka ima 71 bod i sve je jasno dva kola prije kraja prvenstva.

Za Dinamo je ovo 25. naslov prvaka Hrvatske.