(FOTO) FRANCUZI IMAJU MINIMALNU PREDNOST Nespretna reakcija odbrane kobna po Austriju u prvom poluvremenu

Fudbaleri Francuske imaju prednost protiv Austrije nakon prvog poluvremenu u posljednjem meču današnjeg programa na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Francuzi su u finišu prvog dijela igre uspjeli da slome bedem Austrijanaca i povedu sa 1:0

Iako smo očekivali mnogo više uzbuđenja, čini se da su Austrijanci bili ti koji nisu dozvoljavali da se igra tečno. Disciplinovano su igrali u odbrani i vrebali svoju šansu iz kontre, dok Francuzi u početku nisu mogli da nametnu svoj ritam igre.

Ipak, kada se činilo da će se na poluvrijeme otići bez golova, Trikolori dolaze do prednosti.

Igrao se 39. minut kada je Francuska povela. Prošao je Kilijan Mbape po desnoj strani i uputio centaršut u kazneni prostor, a nespretna reakcija defanzivaca Austrije dovela je do autogola koji je postigao Maksimilijan Veber. Tako su Francuzi stekli prednost u Dizeldorfu.