(FOTO) FUDBALSKA VELESILA LUKSEMBURG Nova blamaža reprezentacije BiH u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo

Fudbalska reprezentacija BiH doživjela je novi ubjedljiv poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Iako ni teoretske šanse ne postoje da se Zmajevi na ovaj način plasiraju na evropsku smotru u Njemačku, poraz od Luksemburga od 4:1 ostaće upamćen.

Izašao je Savo Milošević sa kombinovanom postavom, pošto je reprezentacija ostala bez glavnih zvijezda Edina Džeke, Miralema Pjanića i Seada Kolašinca, koji su zbog poštede i povreda otpali.

Već od 6. minuta nije počelo dobro za Zmajeve.  Nakon centaršuta s lijeve strane Olesen je sjajno reagovao i postigao gol glavom.

Do nove promjene rezultata čekalo se do 30. minuta. Hadžiahmetović je srušio igrača domaćih na ivici kaznenog prostora, da bi glavni arbitar dosudio jedanaesterac. Siguran realizator bio je Rodrigez.

Sa 2:0 se otišlo i na odmor, a u drugom poluvremenu je odmah reagovao Savo Milošević sa izmjenama, ali i to nije donijelo mnogo uspjeha.

Konačni potop Zmajevi su doživjeli u 55. minutu, kada Martins pogađa nakon ubačaja s lijeve strane.

Uspjeli su Zmajevi da stignu do počasnog gola u 94. minutu, kada je Renato Gojković nadskočio odbranu rivala.

Novi gol u mreži Vasilja viđen je samo minut poslije, a bio je djelo Žersona Rodrigeza koji je drugim golom na meču potpisao potop BiH.

BiH je tako upisala i šesti poraz iz devet kola, dok je ovo bila 4. pobjeda Luksemburga.

BiH se nalazi na 5. poziciji i za tri dana je očekuje duel sa Slovačkom.