(FOTO) GOLEADA NA EURU SE NASTAVLJA Holandija nakon preokreta srušila Poljsku

Fudbaleri Holandije pobjedom su započeli Evropsko prvenstvo u Njemačkoj, pošto su u prvom kolu savladali reprezentaciju Poljske.

EURO 2024 Poljska - Holandija

Lale su do trijumfa došle nakon preokreta, a rezultat je bio 2:1. Time je nastavljena goleada na ovom Evropskom prvenstvu, a do sada smo u svakoj utakmici vidjeli najmanje tri gola.

I jedna i druga reprezentacija u ovaj meč ušle su oslabljene, bez nekih od nosilaca igre, ali su Holanđani prije početka susreta bili blagi favoriti.

Ipak, uslijedio je šok u Hamburgu, pošto je u 16. minutu Poljska došla do prednosti. Strijelac je bio Adam Buksa, fudbaler Antalijaspora koji je pogodio glavom nakon što je korner sjajno izveo Pjotr Zelinski.

Od tog trenutka Lale su zaigrale dosta bolje. Ređale su se prilike pred golom Poljske, a izjednačenje je stiglo u 29. minutu kada je Kodi Gakpo nakon odbitka pogodio mrežu Vojčeka Ščesnog.

Od tog momenta opao je ritam utakmice, a pred smiraj prvog poluvremena sjajnu priliku propustio je Memfis Depaj, pa se na poluvrijeme otišlo sa 1:1.

U drugom poluvremenu nismo vidjeli previše uzbuđenja. činilo se da su i jedni i drugi bili dosta oprezniji, a Holandija je u samom finišu došla do preokreta.

Ušao je u igru u 81. minutu Vu Veghorst u reprezentaciji Holandije, a samo dva minuta bila su mu dovoljna da donese preokret Lalama.

Napadali su Poljaci do kraja meča, ali nisu uspjeli da dođu do izjednačenja.

Holandija je tako upisala tri boda, a u narednom kolu igraće sa selekcijom Francuske, dok će Poljaci na megdan Austriji.