(FOTO) ZASLUŽENA TITULA ZA GRKA Cicipas preko nemoćnog Ruda do pehara u Monte Karlu

Grčki teniser, Stefanos Cicipas osvojio je turnir Masters serije u Monte Karlu, nakon što je u finalu bio bolji od Norvežanina Kaspera Ruda.

Cicipas je tokom čitave sedmice igrao izvrstan tenis a konačan rezultat u finalu bio je 2:0 (6:1, 6:4)

Furiozno je započeo meč 12. teniser svijeta. Već u 3. gemu došao je do brejka. Nije se dugo čekalo da duplira prednost pošto je nakon potvrde istog, ponovo oduzeo servis protivniku i tako stigao do velikih 5:1. Za kraj prvog seta bio mu je potreban još jedan gem, a i do njega je došao tako što je napravio i treći brejk u prvom setu i nakon samo 37 minuta poveo u finalu.

Kasper Rud

Ipak, mnogo bolji drugi set odigrao je Rud. Čovjek koji je juče prvi put u karijeri savladao Novaka Đokovića donio je stabilnost na servisu prije svega, a nakon toga počeo je i da prijeti na servis protivnika. Smanjio je Rud broj neiznuđenih grešaka, pa smo gledali egal 2. set. Ipak, Grk pravi brejk u ključnom, desetom gemu, iskoristivši prvu meč loptu i tako dolazi do titule.

Cicipas je tako novi vladar u Monte Karlu, pošto je prošle godine titulu osvojio Andrej Rubljov.

Grčki teniser će se nakon ove titule vratiti u top 10. Ovo je treća titula u Kneževini za Grka.