(FOTO) ISKALIO BIJES Cicipas galamio na članove svog tima

Stefanos Cicipas napravio je mini-skandal tokom svog meča drugog kola Rolan Garosa, pošto je vikao na članove svog tima koji su mu davali savjete.

Stefanos Cicipas

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u šesnaestinu finala Rolan Garosa, pošto je u drugom kolu rezultatom 3:1 (6:3, 6:2, 6:7, 6:4) pobijedio Danijela Altmajera iz Njemačke.

Trenutno deveti igrač svijeta je prva dva seta rutinski osvojio. U uvodnom, Grk je napravio jedan brejk, koji mu je bio dovoljan da povede u setovima, dok je drugi otvorio furiozno, ubrzo stigao do 4:0 i poslije sat vremena igre je imao dva seta prednosti.

Tokom trećeg seta Cicipas nije imao nijednu brejk priliku, dok je Altmajer propustio dvije, pa je set morao da bude rešen u taj-brejku. Taj odlučujući gem je potpuno zasluženo pripao Nijemcu rezultatom 7:2.

Početkom četvrtog seta viđena je jedna neprijatna scena, pošto je Cicipas vikao na članove svog tima, govoreći im da umuknu, navodi Sportal.

Ubrzo poslije toga je Grk pretrpio brejk, kojim je Nijemac poveo 4:3, ali je to bilo sve od njega u ovom meču, jer je do kraja tri uzastopna gema osvojio Cicipas i na taj način se posle dva sata i 46 minuta plasirao u treće kolo.