Tenis

(FOTO) Italijan propisno namučio Alkarasa: Španac uz mnogo oscilacija do narednog kola Australijan opena

Španski teniser Karlos Alkaras plasirao se u treće kolo Australijan opena.

On je poslije velike borbe savladao Italijana Lorenca Sonega 6:4, 6:7 (3), 6:3, 7:6 (3).

Mursijanac je tako izjednačio svoj najbolji rezultat na Australijan openu u karijeri.

U sljedećem kolu igraće protiv boljeg iz duela izmeđ indijske senzacije Sumita Nagala i Kineza Đučen Šanga.

Drugi nosilac je brejkom u sedmom gemu prelomio prvi set, ali se Italijan vraća u igru “slomivši” ga u taj-brejku drugog za 1-1.

Alkaras nije podlegao pritisku, sjajno reaguje i već na otvaranju trećeg seta pravi brejk koji sjajnim servisom rutinski čuva za 2-1.

Španac pravi brejk i na otvaranju četvrtog seta, ali Sonego uzvraća iskoristivši četvrtu šansu za 1:1, nakon čega su obojica tenisera bila sigurna na svoj servis, pa je uslijedio novi taj-brejk.

Ovaj put Alkaras je bio mnogo sigurniji i sa dva mini-brejka riješio meč.

Tako se pridružio ostalim favoritima Novaku Đokoviću, Danilu Medvedevu, Aleksandereu Zverevu i Kasperu Rudu koji su takođe izgubili bar po jedan set na putu ka trećem kolu.

Za sada je samo Karlos Siner od favorita do trećeg kola stigao sa dvije maksimalne pobede.