(FOTO) KRAJ GRUZIJSKE BAJKE Španija djeluje nezaustavljivo, Crvena furija zakazala duel sa Njemačkom

Španija se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva i tamo je zakazala duel sa Njemačkom.

Crvena furija je nakon preokreta eliminisala najveće iznenađenje prvenstva Starog kontinenta Gruziju. Španija je slavila s 4:1.

Još jedan sjajan meč smo gledali u Njemačkoj. Španija je bila apsolutni favorit, a to su potvrdili na terenu iako su slavili teže od očekivanog. Španci su dominirali svih 90 minuta, ali je Gurzija pokazala da nije slučajno izborila nokaut fazu u debiju na Euru.

Gruzija je na opšte iznenađenje svih u Kelnu povela u 17. minutu. Bio je to prvi njihov napad na ovom meču, a na ubačenu loptu sa desne strane Robin Le Norman nije dobro reagovao i poslao ju je u svoju mrežu.

Napadala je Španija i bilo je samo pitanje trenutka kada će postići gol. To se na kraju i desilo u 39. minutu kada je Rodri postigao sjajan pogodak za izjednačenje.

Nastavak meča donio je identičnu sliku. Španija je napadala, a Gruzija čeka kontre. Na kraju debitant nije mogao da izdrži napade Crvene furije i pobjedu su im donijeli Fabijan Ruiz u 51. minutu i Niko Vilijams u 75. minutu. Tačku na “I” stavio je Dani Olmo golom u 83. minutu.

Nevjerovatno kakav napadački potencijal ima Španija, a koliko mogu vidjećemo 5. jula kada će igrati protiv Njemačke. Gruzija je jedina koja im je dala gol na ovom prvenstvu pošto su u grupi imali tri pobjede bez primljenog gola (savladali su Hrvatsku, Italiju i Albaniju).