(FOTO) KRAJ ZA NOVAKA ĐOKOVIĆA Svađa sa sudijom, pilule i poraz od 123. igrača svijeta

Novak Đoković priredio je neprijatno iznenađenje porazom u 3. kolu Indijan Velsa!

novak đoković

Potpuno zasluženo je do pobjede došao Luka Nardi, 123. igrač planete, koji je na turnir došao kao “srećni gubitnik”. Daleko je Novak bio od svog nivoa, 20-godišnji Italijan je sve kaznio, odigravši kao da iza sebe ima barem dvocifreni broj duela sa Novakom 6:4, 3:6, 6:3.

Novak Đoković je u drugom kolu imao malo problema, pa je Australijanca Aleksandra Vukića pobijedio rezultatom 6:2, 5:7, 6:3. Ovo mu je bila 400. pobjeda na masters turnirima, a niz nije uspio da nastavi protiv Nardija, momka kog su mnogi otpisali prije ovog duela. Novak je poslije meča priznao šta je sve uzrokovalo poraz, a onda je naveo i da će razmisliti o svojim budućim nastupima!

Novak Đoković

Italijan je do šanse da igra protiv najboljeg na svijetu došao pobjedivši Kineza Džidžena Džanga 6:3, 3:6, 6:3, a na turnir je došao kao “srećni gubitnik”, a već u uvodnim gemovima bilo je jasno da Novak nema ubojit servis, a ni ritern. Imao je uspone i padove, ali je u većem dijelu meča Nardi bio bolji, strpljiviji, pokazao je veliku hrabrost i spremnost da se suoči sa najboljim teniserom svih vremena. Na kraju je jedan podatak zabilježen za istoriju.

Meč je trajao dva sata i 22 minuta, po Novaka je koban bio u prvom setu peti gem, kada je pretrpio brejk. Nije čak ni imao brejk šansu u cijelom prvom setu, u drugom je poveo sa 2:0, a onda je pretrpio brejk poslije čak pete šanse.

Tad se čak i posvađao sa sudijom, koji nije prekinuo poen. Nardi je pri ključnom poenu zastao, ali nije prekinuo igru, samo je “prikočio” misleći da je Novakova lopta otišla u aut. Na vrijeme je shvatio da nije i ipak riješio da igra, ali se Novak “ukopao” i čekao da sudija prekine sve.

Bila je to greška, došlo je do zabune koja je imala motivaciono dejstvo na Novaka. Nanizao je potom tri savršena gema i došao do osvajanja seta, ali je sve prosuo u trećem setu.Ključno za Nardija je što nije psihološki pao poslije izgubljenog drugog seta i to je mogao i Novak da osjeti, bio je strpljiv, čekao je novu šansu i dočekao je u šestom gemu, poveo je sa 40:0 i došao do brejka.

Nije ni prišao Novak poslije toga prilici da oduzme servis, gospodski je čestitao Nardiju, koji je u nevjerici pao. Držao je Novakove postere na zidu, sada ga je pobijedio za trijumf karijere i čeka ga Tomi Pol u osmini finala.