(FOTO) Leotar nemoćan u Lazarevcu: Borac je prvi finalista Svesrpskog kupa

Rukometaši Borca prvi su finalisti sedmog tradicionalnog Svesrpskog kupa, a Banjalučani su u polufinalu bili bolji od trebinjskog Leotara.

Na takmičenju koje se ove godine održava u Lazarevcu Borac je sa 34:30 pobijedio Leotar, a crveno-plavi su drugi put ove sezone trijumfovali nad Trebinjcima.

Na samom početku tim iz Trebinja je poveo preko Dimitrijevića, a potom je uzvratio Hadžić za 1:1. Prvu opipljivu prednost Banjalučani su imali u 21. minutu kada je na semaforu pisalo 13:8. Pet minuta kasnije opet je bilo “plus pet”, 15:10 kada su se raspucali Đurđević, Hadžić i Zalevski.

Ipak, na odmor otišlo sa prednošću “crveno-plavih”, 17:15, prethodno je Stanković na isteku regularnog vremena pogodio sa linije sedam metara. U nastavku su Banjalučani bili kudikamo bolji i u dva navrata su imali sedam golova viška (26:19, 33:26).

Na kraju su slavili sa više nego zasluženih 34:30. U pobjedničkom timu Đurđević i Zalevski su dali po osam golova, osam odbrana imao je Grahovac. Kod poražene ekipe Stanković je dao osam pogodaka.Protivnik Borcu u finalu biće bolji iz duela Vojvodina – Dinamo koji počinje u 18 časova.