(FOTO) LIGA ŠAMPIONA U HUMSKOJ Partizan slomio Čukarički, iskoristio kiks TSC i osigurao 2. mjesto na tabeli Superlige Srbije

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Čukaričkog u pretposljednjem kolu plej-ofa Superlige Srbije i tako osigurali 2. mjesto na tabeli i nastup u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Crno-bijeli su sa 1:0 savladali Čukarički na Banovom Brdu, iskoristili kiks TSC protiv lučanske Mladosti i stekli prednost od pet bodova prednosti u odnosu na ekipu iz Bačke Topole kolo prije kraja prvenstva.

Znali su u Humskoj da Partizan dugo nije slavio na Brdu, da će utakmica biti izuzetno teška, ali su na kraju uspjeli da trijumfuju.

Mnogo bolji protivnik bio je Čukarički u prvih 45 minuta. Imali su kolosalne prilike Đorđe Ivanović i Luka Adžić, ali nisu uspjeli da dovedu domaće u prednost, a na poluvrijeme se otišlo bez golova.

Za te promašaje stigla je kazna u 50. minutu. Sjajno se Ksander Severina snašao u kaznenom prostoru i postigao gol za vođstvo crno-bijelih.

Umirili su igru crno-bijeli na sredini terena, a onda je uslijedila nova fantastična prilika za Čukarički. prosto je Nevjerovatno kako Nemanja Tošić nije uspio sa 2 metra od gola da ubaci loptu u mrežu.

Uspio je Partizan na kraju da sačuva prednost a u petom minutu nadoknade Marko Docić dobio je direktan crveni karton nakon preoštrog starta nad Samedom Baždarom.

TSC je neočekivano poražen od Mladosti iz Lučana rezultatom 0:2 i tako ostao bez ikakve šanse da na kraju prvenstva može da se nađe ispred Partizana na tabeli.

Do kraja prvenstva ostalo je još jedno kolo, a Partizan će dočekati kragujevački Radnički, a TSC Napredak. Čukarički će gostovati ekipi Crvene zvezde.