(FOTO) Los Kabos dobija novog vladara: Rud zaustavio Cicipasa u polufinalu

Kasper Rud je skinuo krunu Stefanosu Cicipasu.

Norvežanin je u polufinalu turnira u Los Kabosu savladao branioca titule sa 6:4, 7:6 (4).

Rud nije izgubio ni poen kada je ubacivao prvi servis u uvodnom setu, koji je osvojio zahvaljujući brejku u sedmom gemu.

Cicipas je u nastavku počeo da hvata ritam, pa je ozbiljno zaprijetio rivalu u završnici drugog seta. Imao je grčki teniser pet set lopti na servise rivala, ali nije uspio da ih realizuje.

Izborio se Norvežanin za taj-brejk, u kojem je bio znatno sigurniji.

– Bio je to zaista tijesan meč, posebno drugi set. Imao sam sreću da sačuvam nekoliko set lopti i zadržim ga. Samo sam imao malo sreće, a u taj-brejku sam igrao jako dobro od početka. Tako da sam veoma zadovoljan pobjedom – rekao je Kasper.

Rud će igrati svoje 19. finale (10-8), peto na tvrdim podlogama. Cicipas je izgubio šesti uzastopni meč od igrača iz Top 20.

Ovakav rezultat je takođe donio Norvežaninu vođstvo od 2-1 u međusobnim susretima sa Grkom.

Protivnik Rudu u finalu biće pobjednik duela Aleksander Zverev – Džordan Tompson.