(FOTO) Loše vijesti za Orlove: Petrušev se previjao od bolova na meču Olimpijakosa i Barselone

Košarkaši Olimpijakosa savladali su u gostima Barselonu, rezultatom 77:75, u prvoj utakmici četvrtfinalne serije Evrolige, ali je trijumf ekipe iz Pireja prošao u znaku povrede koju je u finišu susreta doživio srpski košarkaš Filip Petrušev.

Sve je djelovalo sjajno po goste iz Grčke. Olimpijakos je uspio da stigne do pobjede u gostima, odnosno brejka koji im znatno uvećava šanse za plasman na F4 turnir Evrolige, ali su u finišu susreta ostali bez Filipa Petruševa.

Srpski košarkaš je pao na parket nakon duela sa Aleksom Abrinesom, djelovalo je da je nezgodno doskočio, a Srbin se odmah uhvatio za koljeno, previjajući se od bolova. Nakon nekoliko minuta ukazivanja pomoći, Petrušev je napustio teren uz pomoć saigrača i doktorske službe Olimpijakosa, ali je pravo pitanje da li će biti spreman za naredne mečeve u seriji.

Jasno je da će vijesti o stanju povrede Petruševa čekati i čitava Srbija, kao i Svetislav Pešić, selektor Orlova, kojima ovog ljeta predstoji nastup na Olimpijskim igrama.

Košarkaš Olimpijakosa je osvojio srebro na Mundobasketu 2023. godine, očekuje se da će biti deo i tima naše zemlje na predstojećem takmičenju, ali bi povreda mogla da poremeti planove. Ostaje nada da će se Filip brzo vratiti na teren i da će moći da pomogne svom timu u nastavku četvrfinalne serije.