(FOTO) LUDNICA NA AFRIČKOM KUPU NACIJA Nigerija nakon penala otišla u finale, Mokoena od junaka do tragičara

Fudbaleri Nigerije prvi su finalisti Kupa afričkih nacija, pošto su boljim izvođenjem penala eliminisali Južnu Afriku.

I ovaj meč afričkog šampionata nam je pružio veliko uzbuđenje i dramu, posebno u samoj završnici kada je VAR “umiješao prste”.

U prvih sat vremena utakmice nije bilo golova, a ni bitnih dešavanja, da bi u 67. minutu Vilijam Trust-Ekong realizovao prvi penal iz igre.

Nigerija je bila sa pola koraka u finalu, a u 85. minutu je već slavila plasman kada je Viktor Osimen pogodio za 2:0.

Međutim, tada dolazi do obrta. VAR je procijenio da je u začetku akcije, bio prekršaj za penal u korist Južne Afrike.

Time je poništen gol Osimena za 2:0, te dosuđen penal koji je Taboko Mokoena pretvorio u 1:1.

I dobili smo produžetke!

U dodatnih 30 minuta svi su bili vrlo oprezni, osim Grenda Kekane koji je u 115. minutu dobio direktan crveni karton i ostavio Južnoafrikance sa igračem manje u završnici.

Ipak, došli smo do penala u kojima su promašili Aina za Nigeriju, ali Mokoena i Makgopa za Južnu Afriku.

Tako je Keleči Ihenačo u petoj seriji pogodio od stative i odveo “super orlove” u veliko finale.

Tamo će igrati protiv Obale Slonovače ili DR Konga koji se od 21 sastaju u Abidžanu, navodi B92.