(FOTO) LUDNICA U MORAČI Budućnost nakon dramatične završnice srušila Partizan i izborila majstoricu, Avramović promašio pobjedu

Košarkaši Budućnosti savladali su ekipu Partizana u revanš meču polufinala ABA lige, pa ćemo putnika u finale saznati nakon majstorice

Budućnost je u dramatičnoj završnici u Morači slavila rezultatom 74:73.

Gledali smo veoma izjednačenu prvu četvrtinu. Partizan je na pogon Doužera i Kaminskog napravio blagu prednost, ali je Budućnost uspjela da se vrati u meč i smanji prednost crno-bijelih, a Partizan je prvu dionicu riješio u svoju korist rezultatom 23:20.

Mnogo tvrđu košarku gledali smo u drugom periodu. Budućnost nije dozvoljavala crno-bijelima da se odlijepe, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 40:36 za Partizan.

Uslijedio je preokret Budućnosti u 3. četvrtini. Budućnost je na krilima fenomenalnog Mekinlija Rajta sjajno pronalazila rješenja u napadu, a 3. period Podgoričani su dobili sa 9 razlike, pa su u posljednju dionicu ušli sa prednošću od 5 poena razlike.

Održavali su prednost Podgoričani, isključen je i Frenk Kaminski, ali je Partizan u posljednja 2 minuta uspio da smanji prednost Budućnosti na jedan posjed razlike. Ipak čini se da je ofanzivni skok bio presudan u ovoj utakmici, pošto je Budućnost u završnici upravo iz drugog pokušaja uspijevala da dođe do koša.

Ušlo se u dramatičnu završnicu, Kenan Kamenjaš je promašio 2 slobodna bacanja, Aleksa Avramović je uzeo loptu u ruke, zaletio se na polaganje, ali je promašio sa zvukom sirene, pa je Budućnost trijumfovala.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Jogi Ferel sa 13 poena, dok je Kamenjaš dao poen manje. U ekipi Partizana Kevin Panter imao je 17 poena.